Przeczytanie tego tekstu zabierze tylko 2 minuty.

Jak ratować w przypadku wylewu krwi do mózgu? Specjalista neurolog twierdzi, że gdy pacjent znajdzie się pod jego opieką w przeciągu trzech godzin, to istnieje możliwość całkowitego wyleczenia efektów wylewu.Sztuka polega na szybkim rozpoznaniu objawów i postawieniu prostej diagnozy.
JAK ROZPOZNAĆ WYLEW?
Udar mózgu może być krwotoczny (wywołany wylewem krwi do mózgu) lub niedokrwienny (wywołany zatrzymaniem dopływu krwi do mózgu).Właśnie brak wiedzy może mieć fatalne skutki, jeżeli osoby w pobliżu nie wiedzą, jak rozpoznać objawy wylewu.
Lekarze uzgodnili prostą metodę rozpoznania wylewu :
1. poproś pacjenta, aby się UŚMIECHNĄŁ
2. poproś pacjenta, aby PODNIÓSŁ OBYDWIE RĘCE DO GÓRY
3. poproś pacjenta, aby powtórzył proste zdanie np.: dzisiaj jest ładna pogoda. Jeżeli osoba ma trudności z jednym z tych zadań, wzywaj natychmiast karetkę pogotowia (reanimacyjną) i opisz objawy.
Lekarze zauważyli, że właśnie tym sposobem, nawet laik potrafi zauważyć takie objawy jak: niepełnosprawność mięśni twarzy, brak sił w rękach i trudności z mową.Każdy z nas powinien zapamiętać te trzy podstawowe testy. Rozpowszechnienie tych zadań umożliwi szybką diagnozę, wcześniejsze leczenie wylewu i uniknięcie trwałego kalectwa.
DLATEGO BĄDŹ DOBRYM PRZYJACIELEM I PODZIEL SIĘ TĄ INFORMACJĄ Z INNYMI , TO MOŻE URATOWAĆ CZYJEŚ ZYCIE.